Wychodzimy z założenia, że mamy najbardziej uniwersalne, a zarazem korzystne cenowo urządzenie do opisu oznaczników. Jedyne w swoim rodzaju są również nasze materiały oznacznikowe. Ale to nie same produkty są tutaj najważniejsze, najbardziej istotny jest prawidłowo i bezbłędnie działający, kompletny system do opisu oznaczników. Właśnie to oferuje system oznaczania WAGO. A nowe oprogramowanie Smart Script do tworzenia oznaczników idzie jeszcze o krok dalej.
„Linia produkcyjna zatrzymała się przez pogorszenie styku w złączce? Reakcja serwisu musi być natychmiastowa” – mówi Barbara Tiemann, menedżer produktu ds. techniki połączeń elektrycznych w firmie WAGO. Koszty przestoju mogą sięgać milionów euro. „To ten moment, kiedy chcesz otworzyć szafę i od razu wiedzieć, gdzie jest usterka” mówi Tiemann. Dlatego opis złączek ma tak duże znaczenie. Już od dawna nie chodzi wyłącznie o to, by opisy były trwałe.
Wszystko do siebie pasuje
„W dobie Przemysłu 4.0 maszyny i instalacje są połączone w jedną sieć” – mówi Tiemann o sytuacji w dzisiejszych zakładach przemysłowych.„Układ sterowania w szafie musi ten fakt uwzględniać”. WAGO istotnie wspiera ten aspekt. „Nie chodzi o to, żeby dostarczyć doskonałą drukarkę czy idealny pasek oznacznikowy” – mówi Tiemann. „O wiele ważniejsze jest, aby nasi klienci otrzymali kompletny system, który pomoże im szybko, niedrogo i bezbłędnie przenieść dane oznacznikowe bezpośrednio na aparat elektryczny”. To, jak sprawnie udaje się wdrożyć taki system w procesie konstruowania szafy, decyduje często o zakupie przez użytkownika. I tu WAGO góruje nad konkurencją doskonale skoordynowanym systemem, składającym się z bezpłatnego oprogramowania, niezrównanie korzystnej cenowo drukarki oraz z zoptymalizowanych materiałów oznacznikowych.
Wsparcie w projektowaniu
„Poszczególne elementy systemu mogą współpracować z zewnętrznymi środowiskami programistycznymi” – wyjaśnia Barbara Tiemann. Na przykład dane opisowe zdefiniowane w CAE można bezpośrednio przesłać do drukarki. Nie trzeba opuszczać danego środowiska. Dzięki zaimplementowanym interfejsom, wszystkie informacje z łatwością docierają do miejsca przeznaczenia.
A teraz najważniejsze: system WAGO optymalnie dopasowuje wprowadzony tekst do wielkości oznacznika – pilnując maksymalnej długości tekstu, dobierając odpowiednią wielkość i krój czcionki. „W ten sposób gwarantujemy optymalną czytelność każdego opisu” – podsumowuje Tiemann. W końcu oznaczanie powinno być nie tylko zgodne z normą, ale przede wszystkim czytelne i jednoznaczne. „Nie bez powodu wygląd szafy sterowniczej jest wizytówką jej producenta” – mówi Tiemann.
Nowe oprogramowanie – intuicyjność przede wszystkim!
WAGO po raz kolejny ulepszyło oprogramowanie do opisu oznaczników Smart Script. Nowoczesny, intuicyjny interfejs użytkownika sprawia, że obsługa różnych funkcji jest szczególnie łatwa – mówi Tiemann, która współtworzyła upgrade oprogramowania. „Czy to nie mogłoby być trochę większe i wyraźniejsze?” – zapytała wtedy. Wszyscy znają fenomen nowego oprogramowania. Nagle wymaga się od użytkownika całkowicie nowego podejścia do obsługi programu. Jednak symbole i funkcje w nowym Smart Script przypominają narzędzia powszechnie stosowane. Dlatego każdy jest w stanie natychmiast oswoić się z nowymi interfejsem. Duża liczba tutoriali dodatkowo zachęca do użytkowania oprogramowania. Nie potrzeba nawet instalować sterownika drukarki. Odbywa się to automatycznie, po zainstalowaniu Smart Scripta, bez pozyskiwania dodatkowych uprawnień do instalacji. Przydatne skróty klawiszowe sprawiają, że praca z oprogramowaniem staje się przyjemnością. Smart Script jest naprawdę wszechstronny. „Można opisać nie tylko poszczególne złączki, ale także etykiety na elewacji szafy, a nawet oznakować i jednoznacznie przyporządkować przewody”. Nawet opis wyrobów innych producentów nie stanowi dla oprogramowania żadnego problemu.
Oprogramowanie WAGO Smart Script – idealne narzędzie do opisu oznaczników.