loading...

Transfer danych od projektu aż po montaż szafy.

Efektywność na każdym poziomie procesu konstruowania szafy to podstawowy wymóg każdego prefabrykatora. Gdy portfel zamówień już się nie domyka, producenci zlecają część niezbędnych usług na zewnątrz. Wtedy liczy się nie tylko wysoki poziom kompetencji partnera. Ważnym elementem staje się płynna i szybka wymiana danych pomiędzy kontrahentami. I właśnie tutaj w sukurs przychodzi rozwiązanie WAGO.

Krótkie spojrzenie na dzień powszedni prefabrykatora szybko uzmysłowi nam, jakim wyzwaniom stawiają oni codziennie czoła. To na przykład zmieniające się z dnia na dzień wymagania inwestora lub radzenie sobie z trudnymi do zaplanowania spiętrzeniami zamówień. Wszechobecny niedobór fachowców to kolejny problem w tych firmach. „W takich warunkach kompetentni partnerzy są na wagę złota” – mówi Steffen Winther z działu Engineering Services w WAGO.

Przemyślany outsourcing

„Przy takim obciążeniu działu produkcji jak obecnie, prefabrykatorzy muszą kierować swoje zasoby przede wszystkim do realizacji podstawowych zadań swojej działalności” – przekonuje Winther. Dlatego efektywność całego procesu technologicznego nabiera coraz większego znaczenia. Zakres zadań jest ogromny. Według Instytutu Sterowania Obrabiarek i Linii Technologicznych (ISW) na Uniwersytecie Technicznym w Stuttgarcie, w przypadku szafy sterowniczej, w której użyto 500 odcinków przewodów, na samo zapoznanie się z dokumentacją trzeba poświęcić aż 17 godzin. „Aby wykonać zlecenie klienta na czas, czynności związane z adresowaniem złączek, jak i konfiguracją listew zaciskowych, muszą zostać wykonane w jak najkrótszym czasie” – kontynuuje Winther. I tu może pomóc WAGO. Specjaliści z WAGO mogą przejąć część zadań związanych z przygotowaniem dokumentacji, jak i wykonać kompletne listwy zaciskowe. „W celu przejęcia niektórych usług klienta, cały proces od projektu listwy po jej montaż został zdigitalizowany” – dodaje Winther. To nie tylko ułatwia komunikację, ale także pozwala zaoszczędzić cenny czas.

WAGO oferuje kompleksowy system składający się z produktów, oprogramowania i usług, w którym liczne interfejsy zapewniają sprawny transfer danych oraz zdalny dostęp do informacji o produktach. Aby komunikacja odbywała się bez zakłóceń, dane te muszą być dostępne na każdym etapie procesu produkcji.

Rozumiemy się doskonale

„Każde narzędzie wspomagające projektowanie komunikuje się w swoim własnym języku” – mówi Winther. „Jeśli nasi klienci do tworzenia schematów elektrycznych używają systemów CAE, takich jak EPLAN czy WSCAD, to my musimy przejąć w ciemno dane z tych systemów i dodatkowo je rozumieć” – mówi. Przecież to właśnie problemy z interfejsem lub zakłócenia w przepływie danych mogą sprawić, że system dla klienta przestaje być atrakcyjny. W przypadku WAGO, użytkownicy mogą polegać na wysokiej jakości baz produktowych jak i gotowych makr projektowych.

Po prostu rozpocznij projektowanie.

A co potem? Dalej cyfrowo. „Poprzez interfejs do narzędzia CAD klienci mogą bezpośrednio przystąpić do mechanicznej konstrukcji” – wyjaśnia Winther. „Alternatywą jest to, że my zajmiemy się dalszym wykorzystaniem danych”. Ważne, żeby projektowanie było czynnością nieskomplikowaną. Oprogramowanie konfiguracyjne WAGO Smart Designer pozwala w prosty sposób zbudować listwę zaciskową na ekranie monitora. Dane opisowe oznaczników można sprawnie przesłać bezpośrednio do drukarki termotransferowej Smart Printer. Pełna kompatybilność wymiany danych w obrębie różnych systemów to również atut naszego oprogramowania. „W systemach WAGO wszystko do siebie pasuje” – podsumowuje Winther. Klienci na każdym etapie procesu mogą nie tylko udostępniać dane innym, zajmując się wyłącznie wycinkami projektu, ale także załączać własne dane do konfiguratora. „W razie potrzeby konstruktor może bezpośrednio z programu wysłać do WAGO zapytanie o wycenę kompletnej listwy. I to po prostu poprzez link HTML” – dodaje Winther.

Uniwersalny standard danych do wszystkich systemów.

W celu jeszcze lepszej wymiany danych WAGO spełnia wymagania standardów ecl@ss oraz ETIM. W ten sposób firma zapewnia pełną kompatybilność transferu danych technicznych i handlowych wyrobów do wielu systemów obowiązujących w Unii Europejskiej. „Dążymy do tego, aby nasze dane były przesyłane do coraz większej liczby systemów komputerowych na rynku” – wyjaśnia Winther. W ten sposób można ograniczyć dodatkowy nakład pracy oraz wyeliminować błędy, które mogą pojawić się podczas ręcznego wprowadzania danych. „Takie zestandaryzowane zarządzanie danymi pozwala na bardzo wydajną realizację każdego, nawet najbardziej skomplikowanego projektu” – podsumowuje Winther.

Oprogramowanie konfiguracyjne wago smart designer – przejście na html5.

Konfigurator WAGO Smart Designer przeszedł transformację z technologii Adobe Flash na najnowsze rozwiązania bazujące na HTML5. Dzięki temu stał się jeszcze bardziej intuicyjny i przyjazny dla użytkowników. Pozwala tworzyć listwy zaciskowe jeszcze szybciej i sprawniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *