loading...

Bezpieczna instalacja i eksploatacja kompensatora mocy biernej z LKW WAGO

Firma ANIRO z Torunia oferuje klientom kompensatory mocy biernej w zestawie z listwą kontrolną WAGO. Zestaw taki trafił do innego naszego klienta – hurtowni elektrycznej Alfa Elektro, który zainstalował kompensator w swojej siedzibie.

Aktywny kompensator mocy biernej SVG30 Sinexcel, który zainstalowano w Alfa Elektro ma za zadanie kompensację mocy biernej indukcyjnej oraz pojemnościowej.

– Zastosowane urządzenie pozwala utrzymać zadany parametr współczynnika mocy, indywidualnie w każdej fazie oraz ograniczyć migotanie światła wywołane dynamicznymi zmianami obciążenia mocą bierną – wyjaśnia Tomasz Łukaszewski z ANIRO.

Jednocześnie zaznacza on, że wygodne i bezpieczne podłączenie przekładników prądowych do zacisków pomiarowych w kompensatorze umożliwia listwa kontrolna WAGO. Do podłączenia kompensatora stosowana jest listwa o nr 848-493 lub 848-493/2000. Obie listwy zapewniają bardzo podobną funkcjonalność, różnią się zastosowanym złączkami, co wpływa ich rozmiar i sposób mostkowania.

– Zastosowanie listwy kontrolnej WAGO pozwala szybko, łatwo, a przede wszystkim bezpiecznie skorygować ewentualne błędy podczas instalacji i eksploatacji kompensatora. Jednocześnie system opisu listew w połączeniu z kolorystyką przełączników ograniczają do minimum możliwość pomyłki podczas wykonywania podłączenia – dodaje Tomasz Łukaszewski.

Alfa Elektro zdecydowała się ma instalację kompensatora, bo oznacza to dla firmy konkretne oszczędności, które widać już na rachunkach za energie elektryczną.

– Dzięki zastosowaniu aktywnego kompensatora SVG030 udało się całkowicie zredukować moc bierną i tym samym obniżyć rachunki za energię elektryczną – podkreśla Paweł Dynus z Alfa Elektro.

Zaznacza on również, ze zastosowanie tego rozwiązania przyczynia się do obniżenia śladu węglowego.

Alfa Elektro instalując u siebie kompensator SVG30 z listwą WAGO, daje swoim klientom wyraźny sygnał, że to dobry pomysł na ograniczenie kosztów zakupu energii elektrycznej.

Źródło: WAGO.PL
Więcej o LKW / LPW: https://www.wago.com/pl/energetyka/lpw-lkw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *