loading...

Jeszcze mniejsze… To niemożliwe!

Jeszcze mniejsze… To niemożliwe!

Nowe złączki  SMD z serii 2065 do LED i ogólnie pojętej elektroniki

Nowe złączki SMD to kombinacja minimalnych wymiarów z maksymalną zdolnością przyłączeniową. Co to znaczy? Złączka ma wysokość zaledwie 2,7 mm, a może połączyć przewody w zakresie od 0,2 do 0,75 mm2 (AWG 24 do AWG 18). Niewielkie wymiary złączki uzyskano dzięki rezygnacji z obudowy izolacyjnej z tworzywa sztucznego.
Złączka zatem nadaje się do zastosowania wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia niskimi napięciami bezpiecznymi (SELV/PELV) lub w układach niedostępnych, lub trwale uszczelnionych (sealed-for-life), w których nie istnieje niebezpieczeństwo dotyku elementów czynnych.

Do układów oświetlenia LED

Ochrona przed dotykiem bezpośrednim w układach oświetlenia LED często nie stanowi problemu. Kompaktowość wyrobu pozwala jednocześnie ograniczyć powstawanie cieni w układzie LED, a konstruktorzy mogą poczuć maksimum wolności w rozmieszczaniu zacisków w dowolnym miejscu na płytce.

Ceniona na rynku technologia Push-in CAGE CLAMP® pozwala na bezpośredni montaż sztywnych przewodów jednodrutowych bez używania jakichkolwiek narzędzi. Aby zamontować przewody linkowe, należy otworzyć zacisk za pomocą śrubokręta lub lepiej przy użyciu specjalnego narzędzia montażowego wykonanego z tworzywa sztucznego. Ma ono specjalny lejkowaty dziubek, który ułatwia wprowadzanie cienkich przewodów do złączki.

Nie tylko do aplikacji LED

Obok zastosowania w klasycznych modułach LED oraz układach COB (Chip-on-Board), złączki z serii 2065 doskonale nadają się do innych układów elektronicznych wykonywanych w SMT. Tu również ważna jest miniaturyzacja złączki przy podłączaniu przewodów o niewielkich przekrojach, ale także to, że montaż SMT zatrzymuje się właściwie na samych przyłączach przewodów do płytki. Cienka izolacja przewodów nie pozwala poddawać ich obróbce termicznej w procesie Reflow. I najczęściej, po montażu powierzchniowym w procesie automatycznym, są one lutowane ręcznie. Teraz, dzięki odporności złączki 2065 na wysokie temperatury i możliwość pobierania jej z opakowania typu Tape-on-Reel za pomocą pipety (Pick & Place), możemy cały proces montażu płytki zautomatyzować. A podłączanie samych przewodów do płytki za pośrednictwem złączki jest dziecinnie proste. W pełni zautomatyzowany montaż: od wlutowania elementów SMD po przyłącze do płytki, to wymaganie szczególnie cenione przy produkcji czujników.

Dwa warianty złączki 2065

Rozwiązanie opisane  wcześniej – z zaciskiem Push-in CAGE CLAMP®, to kompaktowa złączka
do wszystkich rodzajów przewodów, gdzie montaż przewodów elastycznych, o bardzo małych przekrojach oraz demontaż wszystkich typów przewodów odbywa się po naciśnięciu specjalnej dźwigienki z boku złączki.

Złączka 2065 zaciskiem Push-in CAGE CLAMP®

Jeśli operujemy wyłącznie sztywnymi przewodami jednodrutowymi, mamy do dyspozycji złączki z serii 2065 z zaciskiem PUSH WIRE®. Montaż przewodów polega na prostym wetknięciu do zacisku, a demontaż na przekręcaniu i wolnym wyciąganiu przewodu. Ta konstrukcja zmniejsza szerokość złączki o 0,6 mm.

Złączka 2065 zaciskiem PUSH WIRE®

Posiadając aprobaty rynku europejskiego (CCA) oraz północnoamerykańskiego (UL 1977), złączki 2065 to doskonałe rozwiązanie nie tylko do aplikacji LED, ale również do innych urządzeń elektronicznych, w których wykorzystywany jest montaż powierzchniowy (SMT). Jeszcze mniejsze? To raczej niemożliwe!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *