loading...

Narzędzia od WAGO stworzone dla Fachowców

Ściąganie izolacji zewnętrznej czy zaciskanie tulejek przewodowych – przy wszystkich tych czynnościach związanych z instalacją elektryczną w budynkach i prefabrykacją szaf, profesjonaliści potrzebują narzędzi, którym można zaufać nawet w krytycznych sytuacjach. Zaletami nowych narzędzi WAGO są ich sprawdzona jakość, funkcjonalność i ergonomia.

Nóż do ściągania izolacji zewnętrznej (206-1403)

Ø 8 … 28 mm

Ściąganie izolacji zewnętrznej (Cęgi do ściągania izolacji zewnętrznej 206-1481)

Korzystanie z narzędzi WAGO to oszczędność czasu i kosztów, bo praca szybko posuwa się do przodu, a liczba błędów maleje. Przedstawiamy nowe narzędzia do ściągania izolacji: są to m. in. uniwersalny ściągacz izolacji, dopuszkowy ściągacz izolacji, jak również ściągacz izolacji do przewodów komunikacyjnych. Przy użyciu nowych narzędzi WAGO można szybko i pewnie odizolować np. przewody do czujników – nie uszkadzając żył przewodowych. Ich obsługa jest intuicyjna i prosta.

Odizolowanie przewodu

Konstrukcja szczypiec do ściągania izolacji Quickstrip Vario (206-1125) to kawał dobrej roboty. Do odizolowania przewodów o przekroju od 0,03 do 16 mm² wystarczy tylko jedno narzędzie. Quickstrip Vario działa niezwykle precyzyjnie. Teraz, żeby wyeliminować rozszczepienie żył przewodów linkowych, wystarczy jednym przyciskiem ustawić opcję pozostawienia fragmentu izolacji na końcówce przewodu.

Tulejkowanie przewodów

Obie tulejkownice Variocrimp 4 (206-1204) i Variocrimp 16 (206-1216) uzupełniają nowy asortyment narzędzi. Zaprasowują tulejki przewodowe w kwadrat, co pozwala na szybkie podłączanie i odłączanie przewodów, bez klinowania w zacisku. Nowe narzędzia krępują gazoszczelnie tulejki z przewodem, tworząc bezpieczne połączenie elektryczne.

Szczypce do ściągania izolacji zewnętrznej z przewodów sterowniczych (206-1482)

∅ 4,4 … 7,0 mm

Nowe szczypce do ściągania izolacji zewnętrznej z przewodów sygnałowych i sterowniczych

Szybkie i bezpieczne ściąganie izolacji zewnętrznej z przewodów to jedno z ważniejszych zadań elektroinstalatora. Dlatego oferujemy nowe szczypce do ściągania izolacji w dwóch odsłonach. Pierwszy wariant został specjalnie zaprojektowany do przewodów sygnałowych o mniejszej średnicy. Geometria ostrza tego narzędzia jest dostosowana do zakresu średnic od 3,2 do 4,4 mm.

Szczypce do ściągania izolacji zewnętrznej z przewodów sterowniczych dostępne są dla grubszych przewodów, o średnicy od 4,4 do 7 mm. Oba narzędzia do zdejmowania izolacji nadają się do prawie wszystkich rodzajów przewodów: bezhalogenowych typu PUR do czujników/elementów wykonawczych, do wysokoelastycznych przewodów typu TPE-U, sterowniczych, typu PUR, PUR/PVC, PVC, przewodów wielożyłowych, ekranowanych i nieekranowanych.

Seria 206-1481

∅ 3,2 … 4,4 mm

ZALETY:

  • Szybkie i bezpieczne ściąganie izolacji
  • Automatyczne dopasowanie do średnicy przewodu, bez konieczności ustawiania
  • Wygodne ściąganie izolacji nawet przy dłuższych przewodach
  • Wydłużony okres eksploatacji dzięki wymiennym ostrzom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *