loading...

Aby zachować porządek i przejrzystość w szafach rozdzielczych, wszystkie elementy i urządzenia powinny być oznaczone. Można to zrobić ręcznie, ale znacznie wydłuża to czas przygotowania instalacji i – co istotne – nie eliminuje ryzyko popełnienia błędu w opisie. My podeszliśmy do opisu kompleksowo i przygotowaliśmy całościowy system oznaczania, który obejmuje drukarkę, oprogramowanie i materiały oznacznikowe.

Uniwersalna i szybka drukarka termotransferowa

Główną częścią systemu jest mała, poręczna, a przy tym wytrzymała drukarka smartPRINTER. Waży tylko 2 kg i bez trudu można ją zabrać na budowę. W czasie transportu najlepiej umieścić ją w twardej walizce, zabezpieczającej przed uszkodzeniem.
Drukarka smartPRINTER umożliwia nadruk na wielu różnych materiałach. Przy użyciu zaledwie jednej taśmy barwiącej można wydrukować kilkuwierszowe paski oznacznikowe z rolki oraz tabliczki WMB-Inline, etykiety, tabliczki na przyciski, czy też tabliczki znamionowe. Jest to wygodne urządzenie do opisu każdej złączki, nie tylko WAGO. Poza tym może służyć do opisu kabli, przewodów, aparatury łączeniowej w instalacjach przemysłowych i budynkowych.
Jedną z wielu zalet drukarki smartPRINTER jest trwały nadruk odporny na ścieranie i niekorzystne warunki atmosferyczne, w szczególności wilgoć i oddziaływanie promieni słonecznych. Szybkość wydruku jest bardzo duża: w ciągu 17 sekund można opisać 100 trzyznakowych oznaczników, przy jednocześnie wysokiej rozdzielczości wydruku – 300 dpi.
Prosty, intuicyjny i przede wszystkim bezpłatny program do obsługi drukarki w języku polskim – smartSCRIPT – pozwala na tworzenie własnych opisów, a program smartLABEL – definiowanie własnych etykiet. Istnieje również możliwość importu do oprogramowania już utworzonych opisów w środowisku Windows lub w systemach CAD/ CAE. Obecność złączy USB i RS-232 umożliwia jej bezproblemowe zintegrowanie z każdym urządzeniem poprzez sieć Ethernet.

Drukarka_smartPRINTER

Materiały oznacznikowe

Oprócz drukarki termotransferowej w ofercie mamy również własne materiały oznacznikowe: paski, tabliczki, maty czy etykiety. Paski oznacznikowe, zachowując dostateczną i wymaganą sztywność, są jednocześnie tak elastyczne, że łatwo się je umieszcza na złączkach – wystarczy wsunąć pasek w ciągnące się przez całą listwę profile na opis, dostępne we wszystkich złączkach TOPJOB® S. To, co w przypadku naszych produktów wyjątkowe i zapewniające duży komfort eksploatacji, to możliwość wykonania nawet trzywierszowego opisu, pozwalającego na umieszczenie wszystkich istotnych informacji.

Tabliczki WMB-Inline są ze sobą połączone i można je w takim stanie montować na złączkach o szerokości 4–4,2 mm oraz 5–5,2 mm. Przy szerszych złączkach należy tabliczki rozdzielić i montować pojedynczo, dzięki temu można je wykorzystać we wszystkich możliwych miejscach opisu. System oznacznikowy służy nie tylko do opisu złączek, ale również umożliwia wszechstronne oznakowanie przewodów i kabli – na materiałach oznacznikowych o różnej powierzchni opisu. W zależności od potrzeb, do wyboru są tulejki oznacznikowe, etykiety z laminacją czy też oznaczniki nawlekane na przewody. Dostępne są również różnorodne etykiety i tabliczki służące do optymalnego opisu urządzeń i szaf rozdzielczych. Najczęściej elementy oznacznikowe dostarczane są w rolce, co znacząco ułatwia ich opis.

Drukarka_smartPRINTER_WAGO

Najszybszy i najtańszy system oznaczania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *