loading...

WAGO Cloud Connectivity – krok w chmurę z poziomu obiektu

WAGO Cloud Connectivity – krok w chmurę z poziomu obiektu

Nowelizacja ustawy o OZE z 2016 wprowadziła pojęcie tzw. klastrów energii. Są to porozumienia różnych interesariuszy (np. osób fizycznych, prawnych, instytucji badawczych czy jednostek samorządu terytorialnego) na rzecz wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią z OZE bądź źródeł, paliw w ramach sieci dystrybucyjnej o napięciu niższym niż 110 kV.


Jak działają klastry? Jakie narzędzia są potrzebne do osiągnięcia zakładanych celów? Jak powinna wyglądać współpraca z OSD oraz innymi podmiotami? Jakie są innowacyjne rozwiązania i technologie w obszarze bilansowania energii? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci podczas seminarium „Klastry energii, Spółdzielnie i Wirtualne Elektrownie w Polsce„, które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2018 roku w Warszawie. ( więcej o konferencji )

WAGO również będzie uczestniczyć w konferencji. Przedstawimy kompleksowe rozwiązania przeznaczone do automatyzacji klastrów energii w oparciu o aplikacje chmurowe. Przybliżona zostanie tematyka integracji i zarządzania infrastrukturą energetyczną oraz sterowania przepływem energii elektrycznej w ramach klastrów energii z wykorzystaniem WAGO Cloud.

Więcej o rozwiązaniach WAGO dla inteligentnych sieci można przeczytać na: http://www.wago.com/smart-grid/pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *