loading...

Przekierowanie portów

Przekierowanie portów należy zacząć od zalogowania się na stronę zarządzania routerem i sprawdzić jego dane sieciowe, dzięki którym będzie można się łączyć ze sterownikami.
Dane jakie będą potrzebne to:

  •  stały adres IP routera,
  • adres IP sieci wewnętrznej (do której będą podłączone sterowniki).

Następnym krokiem jest przekierowanie portu, na adres sterownika, z którym będziemy się łączyć.
Przekierowanie portów działa w następujący sposób: wpisując stały adres IP routera:port (np. 212.168.x.x:8888), router przekieruje nas na wewnętrzny adres IP oraz port jaki zamieścimy w przekierowaniu (172.22.10.59:80). Przykładowe ustawienia przekierowania są poniżej.

Przekierowanie portów w WAGO-IO-SYSTEM

  1. Port usługi: – nr portu zewnętrznego, dzięki któremu router będzie wiedział na jaki adres IP ma przekierować połączenie
  2. Port wewnętrzny: nr portu wewnętrznego na którym uruchomiony jest usługa sterownika (tutaj 80, w WAGO odpowiada wizualizacji),
  3. Adres IP: adres sterownika do którego nastąpi przekierowanie.

Gateway

Kolejnym krokiem, jest ustawienie Gateway’a w sterowniku. Na stronie WBM sterownika w zakładce Networking > TCP/IP należy ustawić Gateway w sterowniku, aby móc połączyć się z routerem (jest to adres IP sieci wewnętrznej routera). Aby zapisać ustawienia należy zaznaczyć Gateway enabled, oraz potwierdzić przyciskiem Submit.

WAGO-IO-SYSTEM-Przekierowanie portów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *