loading...

WAGO zdobyło nagrodę za innowacyjność „Industrie 4.0 Innovation Award”

WAGO zdobyło nagrodę za innowacyjność „Industrie 4.0 Innovation Award”

Nasza koncepcja DIMA znowu zdobyła uznanie specjalistów i zdobyła czwartą już nagrodę, tym razem „Industrie 4.0 Innovation Award”.

Dzięki DIMA – Decentralized Intelligence for Modular Applications (rozproszonej inteligencji do aplikacji modułowych) opracowaliśmy koncepcję, która umożliwia stworzenie zmiennych systemów produkcyjnych w duchu czwartej rewolucji przemysłowej (Przemysł 4.0). To właśnie za to rewolucyjne podejście otrzymaliśmy pierwszą nagrodę „Industrie 4.0 Innovation Award“ od VDE-Verlag we współpracy z ZVEI (Niemieckim Stowarzyszeniem Producentów Elektroniki i Elektryki).

DIMA - PRZEMYSŁ 4.0

„Ze względu na globalizację i indywidualizację produkty muszą być opracowywane i produkowane szybciej niż kiedykolwiek. Dzisiejsze systemy produkcyjne tylko częściowo spełniają te wymagania. Potrzebne są dynamiczne i zmienne systemy produkcyjne. Mogą one zostać wdrożone w zakładach z systemami produkcji modułowej, które jednakże wymagają również automatyzacji tych procesów modułowych. Dotychczas nie było takiego rozwiązania niezależnego od producenta. System automatyzacji musiał być zaprogramowany indywidualnie i ręcznie. Dzięki metodologii DIMA pokazujemy, jak bez wysiłku można zautomatyzować system modułowy” – wyjaśnia Ulrich Hempen, szef działu ds. zarządzania rynkiem i koncepcji procesowych.
Konkurs składał się z dwóch etapów. Na początku pięcioosobowe jury wybrało TOP 10 produktów wyłonionych z prawie 50 zgłoszeń do konkursu. Później przeprowadzono przez VDE-VERLAG głosowanie online na terenie Niemiec, w którym WAGO przekonało głosujących swoją koncepcją i uzyskało największą liczbę głosów.

„Reakcja na naszą koncepcję ze strony użytkowników i producentów była bardzo pozytywna. Sam fakt, że byliśmy w stanie wygrać konkurs tak wysokiego kalibru dzięki DIMA, jest kolejnym dowodem na to, że jesteśmy na dobrej drodze do spełnienia wymogów czwartej rewolucji technologicznej (Przemysł 4.0) dzięki naszemu modułowemu i otwartemu podejściu z zakresu automatyki” – podkreśla Ulrich Hempen. „Industrie 4.0 Innovation Award” to nie pierwsza nagroda dla tej koncepcji. DIMA zdobyła również nagrodę „Achema-Innovation Award” specjalistycznego czasopisma „Process” i „atp award” magazynu „atp edition”, a przy tym również zyskała uznanie międzynarodowe w postaci „Food Processing Award” przyznanej przez brytyjski przemysł produktów żywnościowych i napojów.

signet-gewinner-wago

WAGO zdobyło nagrodę za innowacyjność „Industrie 4.0 Innovation Award” 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *