loading...

Hotel przyszłości dla młodych duchem

Hotel przyszłości dla młodych duchem

PURO Hotel we Wrocławiu to inteligentny, nowoczesny i jeden z najbardziej zautomatyzowanych hoteli w Polsce. Założenie było jasne: hotel miał się wyróżniać wysokim komfortem przy rozsądnej cenie za pokój. 

Hotel przyszłości dla młodych duchem

PURO HOTEL Wrocław / Elewacja

Puro Hotel / ul. Pawła Włodkowica 6

W związku z tym ograniczono obszary generujące koszty, takie jak basen, SPA czy restaurację, które klient bez problemu może znaleźć na zewnątrz, wszak hotel ulokowany jest w samym sercu miasta. W zamian zaoferowano wysokiej jakości wyposażenie pokoi (np. 40-calowy telewizor LED) oraz nowoczesne rozwiązania automatyki.

Nowoczesność na każdym kroku

Puro Hotel Wrocław / pokój

W każdym ze 102 pokoi znajduje się wielofunkcyjny panel dotykowy z oprogramowaniem NetVizLite, pozwalający na ustawienia parametrów zgodnie z indywidualnymi potrzebami i nastrojem gości. Za pomocą panelu można wybrać rodzaj, natężenie czy barwę oświetlenia, ustawić temperaturę w pokoju lub ogrzewanie podłogowe w łazience, a nawet wymeldować się z hotelu. Goście mają dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz bezpłatnych połączeń telefonicznych. Przy każdym łóżku znajduje się konsola do przyłączenia własnego sprzętu, np. laptopa, aparatu fotograficznego lub MP3.

Goście rezerwują pobyt przez Internet, a po przybyciu do hotelu meldują się i otrzymują kartę dostępu w check-in kioskach zlokalizowanych w głównym lobby. W każdej strefie umieszczone są czujki ruchu, których uruchomienie powoduje automatyczne zapalenie się światła. Z kolei w pokojach zainstalowane są czujniki obecności, wyłączające wszystkie urządzenia w czasie, gdy nikogo w nich nie ma.

Automatyka z WAGO

Nad wszystkimi instalacjami w budynku kontrolę sprawuje zintegrowany system BMS, w skład którego wchodzą programowalne sterowniki 750-849 oraz moduły wejść/wyjść cyfrowych i analogowych z serii 750. Każdy ze 102 pokoi hotelowych posiada dedykowany tylko dla niego sterownik WAGO, służący m.in. do komunikacji z panelem dotykowym i sterowaniem funkcjami w pokoju. Stanowi on odrębną i samodzielną „wyspę” w ramach całego systemu automatyki i nawet w przypadku braku komunikacji z pozostałymi sterownikami, wszystko w pokoju działa, a goście nie odczuwają żadnego dyskomfortu.

Puro Hotel Wrocław / Szafa rodzielcza

W każdym pokoju jest skrzynka rozdzielcza do zarządzania funkcjami.

Sterowniki WAGO wykorzystane są również w 14 rozdzielnicach elektrycznych w pozostałych częściach obiektu do sterowania i monitorowania oświetleniem w korytarzach, salach konferencyjnych, lobby i na elewacji oraz komunikacją z centralami wentylacyjnymi, klimakonwektorami, agregatami wody lodowej i urządzeniami nagłośnienia hotelowego. Na uwagę zasługuje sposób wykonania instalacji elektrycznych w obiekcie. W szafach zastosowano złączki listwowe TOPJOB® S, zasilacze EPSITRON®, przekaźniki i system wtykowy WINSTA®. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwa jest szybka i bezkolizyjna wymiana skrzynek sterowniczych. W przypadku awarii wymienia się nie poszczególne elementy, ale całą skrzynkę, a ponowne uruchomienie układu sterowania trwa zaledwie kilka minut.

Zdjęcia: PURO Hotel

Komentarze o ”Hotel przyszłości dla młodych duchem

  1. A.M. pisze:

    Rozumiem, że wszelkie innowacyjne rozwiązania w tej inwestycji miały na celu przyciągniecie młodych klientów, którzy są wyczuleni na wszelkie nowinki techniczne (t.zw. „bajery”). Niestety nowoczesne rozwiązania dość szybko się starzeją i przestają być atrakcyjne, czyli tracą swój marketingowy atut. Konieczna jest wtedy modernizacja. Na jak długo planowana jest praca tego systemu zanim będzie musiał być wymieniony i czy w tym czasie jest możliwy zwrot poniesionych nakładów?

  2. WAGO.PL pisze:

    Właśnie mija 5 lat od zastosowanej w hotelach PURO nowoczesnych technologii, a to mówi samo za siebie. „Bajer”, o którym Pan pisze, nie mija. Poza tym z każdą kolejną inwestycją „rozszerza” swoje możliwości. Tylko nie wszystko widać gołym okiem. System jest elastyczny, więc można z niego formować wiele różnych „tworów”. Wymiana urządzeń nigdy nie będzie konieczna. BMS zastosowany w hotelu PURO jest jednym z najbardziej zaawansowanych w Europie i na świecie. Zachęcam do zapoznania się z unikatowością naszych swobodnie programowalnych sterowników. Można to zrobić np. na naszych bezpłatnych szkoleniach.

  3. Bardzo ciekawy artykuł, nigdy wcześniej nie słyszałem o tym hotelu 🙂 Mam nadzieję, że w przyszłości będzie więcej takich hoteli, bo to naprawdę pozytywnie „bajerancka” sprawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *